• پوکه قروه
کلمه متخلخل در فرهنگ لغت دهخدا به شئی که اجزای آن به طور کامل به هم متصل نباشد میگوند مانند سنگ پا ، اسفنج و…
همانطور که گفته شد پوکه یک سنگ آتشفشانی است که با درجه بالای متخلخل است. برای درک بهتر به عکس زیر توجه کنید.

آسفالت متخلخل

انواع پوکه چیست؟
پوکه به دو دسته کلی پوکه صنعتی و پوکه معدنی تقسیم بندی میشود: پوکه معدنی و پوکه صنعتی.

پوکه معدنی چیست؟
پوکه معدنی چیست
پوكه معدنی حاصل از فعاليتهای آتشفشانی است. مزيت عمده پوکه معدنی نسبت به مصالح ساختمانی مشابه از قبيل شن و ماسه، وزن مخصوص بسيار كم، دارا بودن درجه سختی بالا و نيز تخلخل بالای آن است. پوكه معدنی داراي دانه بندی های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بيش از 100 ميليمتر است. هر يك از اندازه های پوکه معدنی براي مصارف بخصوصی كاربرد دارند.

پوکه صنعتی چیست؟
پوکه صنعتی چیست

پوکه صنعتی با استفاده از خاک رس و انجام عملیات حرارتی ، باعث انبساط و سخت شدن سطح تولید میگردند.
مراحل ساخت پوکه صنعتی به صورت زیر است.

مرحله اول ساختن پوکه صنعتی
:
خاک از طريق جعبه تغذيه وارد خط توليد مي شود. خاک وارد شده توزين مي گردد و با عبور از دروازه مغناطيسی وارد آسياب ( Adge mill ) مي شود درآنجا خاک همراه با آب مورد نياز له شده واز صفحه مشبكی با روزنه های 18 ميلیمتر عبور میكند. گل عبور داده شده وارد مخلوط كن میگردد و درآنجا به وسيله دو محور چرخ گوشتی ورز داده مي شود تا گل به حالت پلاستيک درآيد. سپس گل ورز داده شده از آسياب غلطكی با مجرای 2 ميليمتر عبور میكند تاكاملا حالت يكنواخت پيدا كند. گل يكنواخت شده به كوره خشک كن هدايت مي شود.

مرحله دوم ساختن پوکه صنعتی
:
كوره خشک كن به طول 35 متر و حركت 5/1 تا 2 دور در دقيقه دارای ساختمان داخلی بخصوصی است. اين ساختمان باعث مي شود تا گل درمعرض هوای گرم قرارگرفته، خشك و ريز شود. نهايتا به گندوله های ريزي تبديل میشود. حرارت كوره خشك كن درابتدا 150 تا 200 درجه سانتي گراد است و در انتها به 550 تا 600 درجه سانتي گراد میرسد. گندوله های آماده شده به كوره پخت میريزد. كـوره پخـت به طول 22 متر و قطـر 4/3 متر قادر است تا 6 دور در دقيقه دوران نمايد. منحنــي حرارتي كــوره پخت از 600 تا 1200 درجه كشيده مي شود و گندوله ها در اين حرارت منبسط شده و به دانه هايي از 1 تا 20 ميليمتر سبک و متخلخل تبديل مي شوند. دانه هاي سبک توليد شده به داخل خنک کن هاي ماهواره اي هدايت شده و از آنجا بر روي نوارهاي خروجي ريخته شده و در محوطه آزاد ديو مي شوند.

مرحله سوم ساختن پوکه صنعتی:
بدليل آنکه هر کاربردي نياز به دانه بندي مخصوصي مي باشد، لذا سبکدانه هاي توليدي باعبور از سرند به سه سايز مختلف 4-0 ميليمتر, 10-4 ميليمتر، 25-10 ميليمتر تقسيم مي شود ودانه هاي مجزا شده براي كاربردهاي مختلف مورد استفاده قرارمي گيرد.

معرفی پوکه معدنی قروه
پوکه معدنی قروه یکی از بهترین پوکه معدنی سراسر کشور ایران است که دارای درجه کیفیت 1 است. پوکه معدنی قروه در مقایسه با سایر پوکه معدنی ها دارای وزن کمتر و تخلل بیشتر و همچنین به دلیل معادن زیاد قیمت مناسبتر از سایر پوکه های معدنی است.

انواع پوکه معدنی قروه
انواع پوکه معدنی قروه عبارتند از پوکه معدنی بادامی، فندوقی، نخودی، عدسی و ماسه ای است.
پوکه معدنی بادامی قروه به پوکه هایی گفته میشود که سایز ۱۸ الی ۲۶ میلیمتر است.
پوکه معدنی فندوقی قروه به پوکه هایی گفته میشود که سایز ۱۰ الی ۲۰ میلیمتر است.
پوکه معدنی نخودی قروه به پوکه هایی گفته میشود که سایز ۵ الی ۱۲ میلیمتر است.
پوکه معدنی عدسی قروه به پوکه هایی گفته میشود که سایز ۳ الی ۷ میلیمتر است.
پوکه معدنی ماسه ای قروه به پوکه هایی گفته میشود که سایز ۰ الی ۵ میلیمتر است.

ویژگی پوکه معدنی قروه
پوکه معدنی قروه تمامی ویژگی پوکه های معدنی دیگر را دارد و از درجه سختی بالاتر و سبکی و تخلل بیشتری برخوردار است و مناسبترین پوکه معدنی برای استفاده در سازه های مهم است.

کاربرد پوکه معدنی قروه
پوکه معدنی قروه کاربردهای زیادی داره و بهترین مصالح برای شیب دار کردن سقف ساختمانها، هم سطح نمودن کف طبقات، تولید بلوک سقفی بسیار سبک، ساخت بتن، بلوک زنی (دیواری یا سقفی) و پر نمودن سطح لوله کشی‌های ساختمانی است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

پوکه قروه

  • کد محصول: پوکه معدنی
  • موجودی: در انبار
  • 10,000تومان
  • 8,900تومان

  • قیمت بدون مالیات: 8,900تومان
  • قیمت با امتیاز جایزه: 100